Fransız Askısı Nedir ? Fransız Askısı Fiyatları 2023

Fransız Askısı

French lift diğer adıyla Fransız askısı yöntemi, kozmetik yüz cerrahisi düşünmeyen hastalar için ameliyatsız bir alternatiftir.

Zamanla insan yüzü, yerçekimi ve yaşlanmanın etkilerini önlemede başarısız olmaya başlar. Kolajen ve elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu nedeniyle yüz derisi sarkmaya ve kırışmaya başlar ve kişi olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. French lift yöntemi, kozmetik yüz cerrahisini düşünmeyen hastalar için etkili ve önemli bir alternatif olarak kabul edilmektedir.

Fransız askısı yöntemi, kolajen üretimini artırma, enflamasyonu azaltma ve ciltteki hidrasyon seviyelerini iyileştirme yetenekleriyle bilinen doğal bileşenlerin bir kombinasyonunu kullanır. Bu, zaman içinde yaşlanma veya güneş hasarı nedeniyle kaybedilmiş olabilecek dolgunluk ve elastikiyetin cildinize geri kazandırılmasına yardımcı olur.

Fransız Askısı Nedir ?

Fransız Askısı Kimler İçin Uygundur ?

Fransız askısı (French Lift), cerrahi çözümlere başvurmak istemeyen ancak eski dinç, canlı görünümlü cildini geri isteyen kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır. Yüz gerdirmeye alternatif olan bu işlem, kişinin zamanda geriye gitmesini ve dolayısıyla yaşlanmasını geciktirmesini sağlar. Fransız askısı, yaşlanma durumlarının yanı sıra kısmi yüz felci olan hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. İçi silikon, dışı polyesterden yapılan ipler biyolojik olarak insan vücuduyla uyumlu olduğundan yıllarca cilt altında kalabilmektedir.

Bu prosedür, yaş veya kilo kaybı nedeniyle yüzlerinde hacim kaybı olan kişiler için uygundur. Ayrıca burun estetiği veya liposuction gibi bir ameliyat geçirdikten sonra görünümlerini iyileştirmek isteyenlere de yardımcı olabilir.

French Lift, ağzınızın veya gözlerinizin etrafında yapılan küçük kesilerden (istediğiniz yere bağlı olarak) yerleştirilen polyester ve silikondan yapılmış iplikler kullanarak yüzünüzdeki çukur alanları doldurarak çalışır. Bu iplikler zaman içinde doğal olarak çözülene kadar cildinizin altında kalacaktır, bu da gittiğinde geride herhangi bir yara izi kalmayacağı anlamına gelir!

Fransız Askısı hangi bölgelere uygulanabilir?

Fransız askısı sarkma ve kırışıklıkları tedavi etmek için kullanıldığından, genellikle yüz ve boyunda uygulanır. Vücudun diğer bazı bölgelerine de uygulanmaktadır.

 • Belirgin yanaklar yapmak
 • Çene altındaki sarkma
 • Yüzün ovalleşmesi
 • Kaş kaldırma
 • Boyun kırışıklıkları
 • Göğüs dikleştirme
 • Sarkık kollar
 • Kalçalar ve bacaklar için uygulanabilir.

Tüm cilt tiplerinde etkili olur mu?

Fransız askısı aşırı kırışık ve sarkmış ciltler için uygun değildir. Bu gibi durumlarda hasta yüz germe operasyonlarına yönlendirilir. Bu işlem hafif gevşeklik gösteren ince ciltler için en etkili ve estetik sonuçları sağlar, ancak çok ince ve kırışık ciltler veya kalın ve çok ağır ciltler için sonuçlar tatmin edici olmayacaktır.

Fransız Askısı’nın Avantajları Nelerdir ?

Bu işlemin en önemli avantajı dikiş izi olmadan, güvenli, ağrısız ve konforlu bir şekilde uygulanabilmesidir. Lokal anestezi ile uygulandığı için hastanede yatış gerekmez ve hasta normal aktivitelerine hemen devam edebilir. Süspansiyon etkisi sayesinde yerçekiminin neden olduğu sarkmaları tedavi etmek için yukarı doğru bir kuvvet uygulayarak son derece etkili sonuçlar verir. 37-70 yaş arası ihtiyacı olan kadın ve erkeklere uygulanabilir. Sonuçlar oldukça doğaldır. Mimiklerde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Eğer kişi gevşeklik hissederse tekrar Fransız Askısı yaptırabilir.

Fransız Askısı Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

İşlemden önce ne gibi önlemler alınmalıdır?

İşlem özel bir önlem veya gerekli bir tedavi gerektirmez. İşlemden önce doktorunuz tarafından tüm detaylar hakkında bilgilendirileceksiniz, böylece ipler ve kaldırma prosedürü hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

 • Dinamik iplik uygulamasından sonra birkaç gün dinlenin.
 • İlk birkaç gün çene hareketlerini en aza indirin.
 • Yüzüstü uyumaktan kaçının.
 • Yüzünüzü yıkarken yukarı doğru hareketler uygulayın.
 • Cildinize masaj yapmayın veya ovalamayın.

Fransız Askısı Fiyatları Nelerdir ?

Fransız askısı fiyatı Avrupa da ve Amerika da 3000$ civarında olan bu işlem Türkiye de çok daha ucuzdur. Çift olarak ihtiyaca yani yüzdeki sarkmanın yoğunluğuna göre kullanılır. Bazı hastalarda bir çift bazılarında iki çift ve hatta bazı hastalarda 4 çift kullanıldığı olur. Ameliyat ücretini kullanılan sayı belirler.

 

Not: Yazılarımız bilgi amaçlı olup tavsiye niteliğinde değildir.

 

 

Yorum yapın