Genital Estetik Nedir ? Fiyatları Nelerdir ?

Genital Estetik Nedir

İlerleyen yaş ve güzel görünüm isteğiyle estetik ihtiyacı ortaya çıkmakta. Gelişen teknoloji ve estetiğe ulaşımın kolay olduğu günümüzde birçok kişi estetiğe yöneliyor. Bu estetiklerden bir tanesi de genital estetiktir. Genellikle kadınların tercih ettiği genital estetiğin ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve fiyat düzeylerini birlikte inceleceğiz.

Makale Başlıkları

Genital Estetik Nedir ?

Genellikle kadınların tercih ettiği ama her yaştan, her cinsiyetten kişilerin yaptıracağı bir estetik olan genital estetik; plastik cerrahinin yapmış olduğu bir estetik operasyondur. Genital bölgenin kötü görünümünden kurtulmak, cinsel organlarının değişimini sağlamak için genital estetik yapılır. Genital estetik kişilerin cinsel yaşam kalitesini artırmakla beraber ayrıca yaşam kalitesini artıran bir estetik operasyondur. Plastik cerrahinin uyguladığı bir işlem olan genital estetik ameliyatla meydana gelmektedir. Kadınlarda yaşın ilerlemesi sonucu genital estetiğe olan talep artmaktadır. Kişilerin genital bölgede cilt yapısı ve elastik yapıdaki değişikliklerin değişime uğramasıyla sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda genital estetik yapımında 3 farklı yöntem kullanılabilmektedir. Bunlar labioplasti, klitoral hudoplasti ve vajinoplastidir. Labioplasti işleminde halk arasında vajina dudakları olarak bilinen labiumların küçültme, kısaltma işlemidir. Klitoral hudoplasti ise klitoris denilen kadınların sinirsel uyarının en çok hissedildiği bölgeyi daha hissedilebilir kılarak yapılan operasyondur. Vajinoplasti ise genellikle doğum yapan kadınlara uygulanan vajinayı sıkıştırma işlemidir. Erkeklerde de genital estetik yapmak mümkündür. Erkeklerde en çok tercih edilen genital estetiklerden bir tanesi penis büyültme işlemidir. Penis büyütme işlemi, penis kökünü alt karın bölgesine bağlayan kısımlarda operasyon yapılarak kesilir. Bu işlem sayesinde penis boyu büyültme sonucu elde edilir. Bir diğer genital estetik ise penis kalınlığı artırımıdır. Bu işlem vücuttaki fazla yağlardan alınıp penise enjekte edilmesiyle yapılır. Bir başka genital estetik ise sktoroplastidir. Sktoroplasti testislerdeki simetri için yapılan bir operasyondur. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi genital estetik operasyonlarında da bir takım riskler ve yan etkiler bulunmaktadır. Genital estetik operasyonunun enfeksiyon, yara izi, ağrı ve kanama gibi riskleri mevcuttur. Bu riskler anesteziye gösterdiğiniz reaksiyona bağlıdır. Anestezik maddeye karşı kişiler alerjik reaksiyon göstererek bazı riskleri meydana getirebilir. Bu riskler nefes darlığı gibi ciddi reaksiyonlar olabilir. Fakat bu durum her ameliyatta olabilecek reaksiyonlardır. Bu yüzden genital estetik operasyonunun ayrı ve büyük risk taşıyan bir risk durumu bulunmamaktadır. Genital estetik operasyonu yaptırmak isteyen kişiler operasyonu yapacak uzmanı araştırıp ona göre karar alması önerilir.

Genital Estetik

Genital Estetik Nasıl Yapılır ?

Genital estetikte yapılan işleme göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Labioplasti uygulamasında lokal anestezi uygulanır. Anestezi uygulanan bu vajina bölgesindeki fazlalıklar alınarak yapılan cerrahi bir işlemdir. Klitoral hudoplasti; genellikle labioplasti işlemiyle beraber uygulanan cerrahi işlemdir. Vajinoplasti ise lazer teknikleriyle uygulanmakla birlikte genellikle cerrahi işlem uygulanarak yapılır. Erkeklerde penis büyültme, penis kalınlaştırma anestezi uygulanarak yapılan genital işlemlerdir. Sktoroplasti de aynı şekilde cerrahi işlem uygulanan bir operasyon olup anestezi uygulamasıyla yapılan bir işlemdir. Genital estetik operasyonları genellikle kısa süren cerrahi operasyonlardır. Genital estetik operasyonları genelde 1-2 saat sürer. Ameliyat sonrası hastalar aynı gün içinde taburcu olmaktadır. Genital estetik operasyonunun ardından genital bölgede şişlik, ağrı ve kızarıklık oluşabilir. Bunun gibi yaşanan problemler basit bir ağrı kesici tedavisiyle kontrol altına alınabilmektedir. İyileşme süreçleri kişiden kişiye değişmekle beraber  yapılan genital operasyona göre değişiklik göstermektedir. Genital estetik sonrası hastalar 2. haftadan itibaren iyileşme sürecine girerler.  İyileşme süresi 6-8 hafta sürebilmektedir. Enfeksiyon risklerini ortadan kaldırmak için genital bölgenin kuru ve temiz tutulması oldukça önemlidir. Genital bölgenin sıkıştırılmaması ve tahriş olmaması için bol pamuklu bol kıyafetler giyilmelidir. Genital estetik olan kişilerin ilk 6 hafta cinsel ilişkiye girmemesi önerilir.

Genital Estetik Fiyatları Nelerdir ?

Genital estetik fiyatlarını belirleyen birçok faktör vardır. Yapılacak olan genital estetiğin içeriği, yapılacak olan estetiğin hangi uzman ve nerede yapılacağına kadar birçok etken vardır. Örneğin labioplasti operasyonuyla birlikte klitoral hudoplasti uygulaması da yapılabilmektedir. Ameliyatın içeriği fazla olduğunda fiyatlar da fazla olacaktır. Eğer genital estetik operasyonu  yaptırmak istiyorsanız, operasyonu yapacak uzman, hangi işlemlerin uygulanacağı ve ücret konusunda detaylı bilgi istemelisiniz.

[inline_related_posts title=”Bu yazımız ilginizi çekebilir” title_align=”left” style=”list” number=”1187″ align=”none” ids=”” by=”categories” orderby=”rand” order=”DESC” hide_thumb=”no” thumb_right=”no” views=”no” date=”yes” grid_columns=”2″ post_type=”” tax=””]

Yorum yapın