Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir? 2023

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Yüzümüzde oldukça problemli noktalardan biri de göz ve göz çevreleridir. Gelişen teknolojiyle beraber estetik uygulamaları oldukça kolaylaşmış ve herkesin ulaşabileceği bir noktaya gelmiştir. Peki göz kapağı estetiği nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları nelerdir? Bu yazımızda gözkapağı estetiğini derleyeceğiz. Sizler için yararlı bir yazı olmasını umuyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği; göz kapağının etrafındaki sorunlar için uygulanan bir estetik türüdür. Göz kapaklarındaki sorunlar için oldukça etkili bir çözümdür. Ağrısız ve kolay olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilen göz kapağı estetiği; kalıcı bir çözüm olmasından ötürü de oldukça iyi bir çözümdür. Göz oldukça hassas ve narin bir organ olduğu için göz kapağı estetiği yaptırmak isteyenler ameliyatlı çözümlerden genelde çekinir. Ameliyatla ya da ameliyatsız çözümün kararını uzmanların alacağı gibi ameliyatsız da bir çok göz kapağı estetik operasyon çözümleri bulunmaktadır. Ameliyatlı göz kapağı estetiğinde ise sarkan, kırışan ya da torbalanan göz kapaklarını daha iyi görünüme getirmek için plastik cerrahinin yapacağı cerrahi bir işlemdir. Tıptaki ismi blefaroplasti olan göz kapağı estetiği, yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarının sarkması, kırışıklık, torbalanma sonucu yapılması gereken bir estetik operasyondur. Göz kapağı estetiği üst ve alt göz kapağı olmak üzere iki farklı göz kapaklarına uygulanır. Genellikle 35 yaşından sonra ortaya çıkan göz kapağı problemlerinin ardından göz kapağı estetiği gerekli hale gelmektedir. Ancak göz kapağı estetiği gözlerdeki yaşlanmayı durdurmaz. Göz kapağı estetiğinden sonra göz kapakları yaşlanmaya devam eder ancak estetik sayesinde yaşlanma etkileri azaltılmış ve daha iyi görünümlü göz kapaklarınız olur.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ikiye ayrılmıştır. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde göz kapaklarına çeşitli tedaviler uygulanarak göz kapaklarındaki problemin çözülmesi amaçlanır. Çeşitli dolgularla göz kapağına ince uçlu iğne yardımıyla dolgu enjekte edilir. Bundan farklı olarak ameliyatsız göz kapağı estetiklerinden bir tanesi de plazma enerji uygulamasıdır. Plazma üreten bir cihazın üstündeki iğineler sayesinde cilde yakınlaştırılarak ve temas edilmeden yüksek enerjide bir plazmaya dönüşür. Bu plazma enerjisi ciltteki fazla lezyonu veya fazla deriyi buharlaştırarak problemli dokuları yok eder ve cildin yeniden iyileşmesini tetikler. Bunların sonucunda problemli göz kapağı iyileşme sürecine girer ve sarkan ya da torbalaşan göz kapakları zamanla yok olur. Lokal anestezi uygulandıktan sonra bu işlem 15-20 dakika sürmektedir. Ameliyatlı göz kapağı estetiği ise göz kapaklarındaki sarkma ya da fazla deri dokusunun kesilerek çıkarılması işlemidir. Ameliyat izi gözükmemesi için göz kapağı çizgisinden kesi yapılmaktadır. Eğer estetik sadece göz kapağına yapılacaksa lokal anestezi uygulanır ancak birden fazla bölgede işlem olacaksa genel anestezi de uygulanabilir. Alt göz kapağı estetiği ise ayrıdır. Alt göz kapağı estetiğinde yaş ilerledikçe yağ yastıkçıkları zamanla aşağı doğru konumlanır. Bununla birlikte alt göz kapaklarında çökme meydana gelmektedir. Bu yağ yastıkçıklarına estetik müdahale endoskopik olarak yağ yastıkçıklarını yerine alınmasıyla gerçekleşir. Göz kapağı ameliyatından sonra ilk 48 saat içinde göz kapaklarınız hafif şişip, hafif morluklar gözlenebilir. Bu durum çok doğal olmakla birlikte 1-2 gün içinde azalmaya başlayıp 1 hafta sonra şişlikler ve morluklar tamamen kaybolacaktır. Göz kapağı estetiği ağrısız olduğundan ağrı kesici tedavi genellikle uygulanmaz. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde de uygulanan işlemin ardında ilk 1-2 gün ödem ve kabuklanma meydana gelebilir. Bu ödem ve kabuklanmalar zamanla hafifleyip 7-10 gün sonrası tamamen geçmektedir.

goz-kapagi-estetigi-blefaroplasti-nedir

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Göz kapağı estetiğinde yapılacak işleme göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ameliyatlı göz kapağı estetiğinde yapılacak işlemin alt göz kapağına mı, üst göz kapağına mı ya da hem alt hem üst göz kapağına mı işlem uygulanacağına göre fiyatlar değişebilir. Göz kapağı estetiğinde yaptıracağınız işlemin uzmanına göre de fiyatlar değişmektedir. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde uygulanacak olan işlemin, kalitesi, uygulanacak maddenin ve uygulanacak olan bölgenin çokluğuna bağlı olarak da fiyatlar değişebilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz plazma uygulamasında seçtiğiniz uzman, cihazın kalitesine göre fiyatlar değişebilir.

[inline_related_posts title=”Bu yazımızda ilginizi çekebilir.” title_align=”left” style=”list” number=”6″ align=”none” ids=”1181″ by=”categories” orderby=”rand” order=”DESC” hide_thumb=”no” thumb_right=”no” views=”no” date=”yes” grid_columns=”2″ post_type=”” tax=””]

 

 

Yorum yapın