Meme Estetiği Nedir ? Meme Estetiği Fiyatları 2023

meme estetiği

Meme Estetiği Nedir? Meme Estetiği Fiyatları Nelerdir ?

Meme Estetiği, gelişimsel sorunlar, önemli kilo kaybı veya meme kanseri cerrahisi ile birlikte planlanan – ‘Onkoplastik Cerrahi’ olarak adlandırıldığında – memelerin görünümünü iyileştirmek için mevcut olan bir dizi planlı cerrahi prosedürü kapsar.

Hastanın ihtiyaçlarına göre bunlar şunları içerir:

 • Yeniden şekillendirme ve
 • Göğüsleri yeniden boyutlandırma

Meme Estetiği prosedürleri bir onkoplastik meme veya plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir ve meme kanseri ameliyatı ile birlikte veya sonrasında yaygın olarak uygulanan prosedürlerdir. Örneğin, bir Onkoplastik Cerrah, büyük göğüsleriyle ilgili semptomları olan hastalar için meme küçültme ve meme kanseri mevcutsa benzer ancak teknik olarak daha zorlu ileri prosedürler uygulayacaktır.

meme estetiği 2023

Meme Estetiği Ameliyatı Türleri

Meme Estetiği ameliyatı şunları içerebilir:

 • Meme küçültme ve meme kanseri tedavisinin bir parçası olarak meme küçültme prosedürleri
 • Meme dikleştirme (mastopeksi) ve meme kanseri tedavisinin bir parçası olarak meme dikleştirme
 • Meme büyütme (augmentasyon) ve meme kanseri ameliyatı sonrası meme büyütme
 • Meme kanseri ameliyatı sonrası meme simetrizasyonu (küçültme veya büyütme)
 • Meme ucu rekonstrüksiyonu
 • Meme rekonstrüksiyonu
 • Lipomodelling / Lipofilling
 • Erkek göğüs küçültme.

Meme estetiğinde hastanın yaşına, kilosuna, boyuna ve vücut oranlarına göre  şekil ve hacmini kontrol etmek için iki ve üç boyutlu ölçümler kullanılır. Bu ölçülere göre hastanın ihtiyacına göre meme büyütme, küçültme, rekonstrüksiyon ve meme başı estetiği belirlenir ve  bu doğrultuda yapılan ameliyatlar gerçekleştirilir. Göğüs sarkması sadece kalıtsal faktörlere bağlı olarak değil, aynı zamanda yaşlanmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Kadınlar hamilelik sırasında ve doğumdan sonra vücut yapısını değiştirebilen meme yapısında farklılıklar yaşarlar.

Meme estetiği hastanın yaşam kalitesinin artmasında ve  özgüveninin tazelenmesinde önemli rol oynar. Yağ enjeksiyonu endikasyonlarının olanakları sınırlıdır. Bu bakımdan meme implantları çok daha uygun fiyatlıdır. Amacı meme asimetrisini ve  görünümünü düzeltmek, implantlarla hacmi artırmak, meme büyüklüğünden dolayı sırt ve boyun ağrılarına neden olmak, postür bozukluklarını ortadan kaldırmak ve hastanın bu görünüme kavuşmasını sağlamaktır. onun için uygun. Meme implantları meme büyütme ve şekillendirmede yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Yuvarlak veya damla şekilli, pürüzsüz veya pürüzlü  gibi farklı tipte meme implantları vardır. Bu seçenekler, kadınların hayallerini gerçekleştirmelerine ve özgüvenlerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Meme büyütme operasyonları genellikle mastopeksi yani meme dikleştirme ameliyatı ile aynı anda yapılır.

Meme küçültme ameliyatları genellikle kötü hasta duruşu, sırt ve boyun ağrıları gibi olumsuz faktörleri ortadan kaldırmak için kullanılır. Hastanın fizyolojisine uygun olarak memeye şekil vermek, boyut ve hacmini artırmak için tasarlanmış operasyonlar ile ameliyatlar gerçekleştirilir.

meme estetiği göğüs estetiği

Meme Estetiğinin Ne gibi Faydaları Olur ?

Meme Estetiği ameliyatı, kadınların uygun bir meme görünümüne kavuşmasına yardımcı olur ve öz güven ve vücut imajını artırabilir.

Bazı hastalar da Meme Estetiği ameliyatının özellikle çok stresli bir dönemde kendilerine psikolojik olarak önemli ölçüde yardımcı olabileceğini belirtmektedir.

Meme Estetiği ameliyatı, bireyin farklı bir görünüm istediği durumlarda da gerçekleştirilir. Meme kanseri tedavisinin bir parçası olarak meme küçültme, çok sıkıntılı bir dönemde hasta için hayatta yepyeni bir başlangıca işaret edebilir.

Meme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Meme Estetiği aşağıdaki özelliklere sahip her birey için uygundur:

 • 18 yaş ve üzeri
 • Hipertansiyon ve diyabet gibi kronik rahatsızlıklardan muzdarip olmamak
 • İşlemden sonra yakın gelecekte hamilelik veya emzirme planlanmaması
 • Onkoplastik Cerrahi olarak bilinen meme kanseri cerrahisinin bir parçası olarak
 • Sigara içmeyen ve kronik iltihaplı bir rahatsızlığı olmayan

kişiler için uygundur.

Meme Estetiği Öncesi Hazırlık

Meme Estetiği, onkoplastik meme veya plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen yatılı bir prosedürdür. Ameliyata hazırlanmak amacıyla, alınan bilgilendirilmiş onamın tam olarak anlaşıldığından emin olmak için hastaya yeterince danışmanlık yapılmalıdır.

Prosedüre uygunluğu belirlemek için laboratuvar testleri ve mamografi de dahil olmak üzere kapsamlı bir öykü ve fizik muayene tamamlanır. Hasta ve doktor beklentilerini ve ameliyattan sonra memelerin olası nihai şekillerini hastaya bildirir.

Hastaya ayrıca kanama olasılığını azaltmak için sigarayı bırakması ve tedaviden önce aspirin dahil anti-enflamatuar ilaçların kullanımını geçici olarak durdurması tavsiye edilir.

Meme Estetiği Sonrası Sizi Neler Bekliyor ?

Stabil hale geldikten sonra hasta aynı gün veya hastanede bir gece geçirdikten sonra taburcu edilir.

Hastaya ayrıca talimatlara uygun olarak kullanması için ağrı kesici ilaçlar ve antibiyotikler reçete edilecektir. İlk birkaç hafta boyunca göğüsler ekstra hassas ve hassas olabilir ve ayrıca şişlik ve morarma olabilir.

Doktor hastaya bir aya kadar fiziksel aktiviteyi sınırlamasını ve göğüslerin iyileşmesine izin vermesini tavsiye edecektir. Doktor, dikişlerin alınması ve iyileşmenin izlenmesi için hastaya zamanında takip ziyaretleri yapmasını önerecektir.

Meme Estetiğinin Olası Risk veya Komplikasyonları Nelerdir?

Meme estetiği, enfeksiyon, kanama ve anesteziye karşı ciddi alerjik reaksiyon gibi büyük ameliyatlarla ilişkili tüm riskleri taşır.

Bu genel risklere ek olarak, meme dikleştirme ameliyatı ayrıca şunlara da yol açabilir:

 • Geçici morarma ve daha kalıcı yara izi.
 • Meme uçlarında ve areolar bölgede his ve duyu kaybı.
 • Emzirmenin zorlaşması veya tamamen yapılamaması
 • Düzeltmek için ek ameliyat gerektiren, iki meme arasında boyut ve şekil açısından simetrik zorluklar

meme estetiği fiyatları 2023

Meme Estetiği Fiyatları nelerdir 2022 ?

Göğüs estetiği fiyat meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ameliyatlarına göre değişiklik gösterir. Fiyatlar 2022 itibariyle olarak 40.000 TL’den başlamaktadır.

Yorum yapın